10 شرکت تولید کننده اسید فسفریک کشاورزی در ایران

در این نوشته شما می خوانید:

لیست معروفترین شرکتهای تولید اسید فسفریک کشاورزی در ایران

در ایران، تولید اسید فسفریک کشاورزی عمدتاً توسط شرکت‌های زیر انجام می‌شود:

1. شرکت آریا فسفریک جنوب

شرکت آریا فسفریک جنوب بزرگترین تولید کننده اسید فسفریک کشاورزی در ایران است. این شرکت در استان بوشهر واقع شده است و ظرفیت تولید سالانه 200 هزار تن اسید فسفریک را دارد.

2. شرکت دموکریس

شرکت دموکریس یکی دیگر از تولید کنندگان عمده اسید فسفریک کشاورزی در ایران است. این شرکت در استان خوزستان واقع شده است و ظرفیت تولید سالانه 150 هزار تن اسید فسفریک را دارد.

3. شرکت پتروشیمی خوزستان

شرکت پتروشیمی خوزستان یکی از بزرگترین تولید کنندگان محصولات پتروشیمیایی در ایران است. این شرکت در استان خوزستان واقع شده است و ظرفیت تولید سالانه 100 هزار تن اسید فسفریک را دارد.

4. شرکت پتروشیمی شیراز

شرکت پتروشیمی شیراز یکی دیگر از تولید کنندگان بزرگ محصولات پتروشیمیایی در ایران است. این شرکت در استان فارس واقع شده است و ظرفیت تولید سالانه 50 هزار تن اسید فسفریک را دارد.

5. شرکت پتروشیمی بوعلی سینا

شرکت پتروشیمی بوعلی سینا یکی دیگر از تولید کنندگان بزرگ محصولات پتروشیمیایی در ایران است. این شرکت در استان همدان واقع شده است و ظرفیت تولید سالانه 30 هزار تن اسید فسفریک را دارد.

6. شرکت پتروشیمی مارون

شرکت پتروشیمی مارون یکی دیگر از تولید کنندگان بزرگ محصولات پتروشیمیایی در ایران است. این شرکت در استان خوزستان واقع شده است و ظرفیت تولید سالانه 30 هزار تن اسید فسفریک را دارد.

7. شرکت پتروشیمی تبریز

شرکت پتروشیمی تبریز یکی دیگر از تولید کنندگان بزرگ محصولات پتروشیمیایی در ایران است. این شرکت در استان آذربایجان شرقی واقع شده است و ظرفیت تولید سالانه 20 هزار تن اسید فسفریک را دارد.

بیشتر بخوانید:   زمان مصرف کود نیترات پتاسیم

8. شرکت پتروشیمی ارومیه

شرکت پتروشیمی ارومیه یکی دیگر از تولید کنندگان بزرگ محصولات پتروشیمیایی در ایران است. این شرکت در استان آذربایجان غربی واقع شده است و ظرفیت تولید سالانه 10 هزار تن اسید فسفریک را دارد.

9. شرکت پتروشیمی کرمانشاه

شرکت پتروشیمی کرمانشاه یکی دیگر از تولید کنندگان بزرگ محصولات پتروشیمیایی در ایران است. این شرکت در استان کرمانشاه واقع شده است و ظرفیت تولید سالانه 10 هزار تن اسید فسفریک را دارد.

10. شرکت پتروشیمی ایلام

شرکت پتروشیمی ایلام یکی دیگر از تولید کنندگان بزرگ محصولات پتروشیمیایی در ایران است. این شرکت در استان ایلام واقع شده است و ظرفیت تولید سالانه 10 هزار تن اسید فسفریک را دارد.

این شرکت‌ها عمدتاً از سنگ فسفات به عنوان ماده اولیه برای تولید اسید فسفریک کشاورزی استفاده می‌کنند. سنگ فسفات یک ماده معدنی است که در ایران به مقدار فراوان وجود دارد.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پیشنهادی

قیمت سود پرک | خرید سود پرک

سود پرک، که با نام‌های سود سوزآور یا هیدروکسید سدیم نیز شناخته می‌شود، یکی از مواد شیمیایی پرکاربرد در صنایع مختلف است. این ماده به دلیل خواص قلیایی قوی و واکنش‌پذیری بالا، در فرآیندهای متعددی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ادامه مطلب »

سم کشاورزی چیست

سموم کشاورزی می‌توانند بر اساس ترکیبات شیمیایی یا روش تولید آن‌ها طبقه‌بندی شوند، مانند سموم ارگانوفسفره که بیشتر به عنوان حشره‌کش‌ها استفاده می‌شوند. استفاده از سموم کشاورزی باید با دقت و مسئولیت‌پذیری انجام شود تا از آسیب به محیط زیست و سلامت انسان‌ها جلوگیری شود.

ادامه مطلب »

کود گیاهی و انواع آن

انتخاب روش مناسب برای افزودن کود زیستی به خاک باید با توجه به نوع گیاه، شرایط خاک و اهداف کشاورزی صورت گیرد. همچنین، مشورت با کارشناسان کشاورزی می‌تواند در انتخاب بهترین روش کمک‌کننده باشد.

ادامه مطلب »

خرید اسید سیتریک

اسید سیتریک یک اسید آلی است که در میوه‌های اسیدار مانند لیمو، نارنج، و مرکبات دیگر یافت می‌شود. این اسید به صورت طبیعی در میوه‌ها، سبزیجات، و بعضی انواع جانوران وجود دارد. همچنین، از آن به عنوان یک افزودنی غذایی و اسیدجوش دارویی استفاده می‌شود. در زیر برخی از ویژگی‌ها و کاربردهای اسید سیتریک آورده شده است:

ادامه مطلب »